Podsumowanie XVI edycji Baryłki Krwi

Podsumowanie XVI edycji Baryłki Krwi

Cześć! Piszemy do Was z podsumowaniem już XVI edycji akcji Baryłka Krwi.

A pisać możemy wyłącznie dzięki Wam! To Wasza przelana w szczytnym celu krew codziennie ratuje życie a Wasz udział w akcji napędza nas do działania 🙂 Dziękujemy!!!
Ten wpis oczywiście oznacza, że ponownie wspólnie zebraliśmy aż 328l krwi! Jesteście niesamowici!!!

Dla tych, co jeszcze o nas nie słyszeli – #barylkakrwi to akcja, której celem jest zachęcenie użytkowników Wykopu do oddawania krwi i dzielenia się doświadczeniami na Mikroblogu (tutaj regulamin). W dniu publikacji podsumowania XVI edycji tag obserwowało aż 810 Mireczków i Mirabelek! Ostatnio jest nas trochę mniej, więc obserwujcie tag #barylkakrwi, wspierajcie wykopowych dawców plusami i co najważniejsze w całej akcji – w miarę możliwości dzielcie się krwią i zachęcajcie do tego innych!
( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

A więc… jak to wyglądało tym razem? Powtórzę się – jesteście niesamowici 🙂

Ta edycja trwała 263 dni (od 17 grudnia 2022 do 06 września 2023), a więc 111 dni dłużej niż poprzednia. Oddaliśmy 330 770 ml krwi (średnio nieco ponad 1.25l krwi pełnej dziennie). 342 użytkowników wykopu dodało 722 wpisy, co składa się na 731 donacji krwi pełnej lub składników. Do XVI edycji dołączyło aż 5 dawców, którzy oddali krew po raz pierwszy! Witamy na pokładzie!

Uśredniając nasz prywatny licznik to 10 705,97ml na osobę a sumarycznie razem przelaliśmy w swoim życiu już 3 661 443ml krwi! Ale ale – nie zawsze piszecie nam swój prywatny licznik więc ta wartość na pewno jest zaniżona. Co sprawia, że jest to jeszcze bardziej (ponownie;)) niesamowity wynik!

W tej edycji wspólnie oddaliśmy:

– krew pełną – 529 razy (72,37%)
– osocze – 99 razy (13,54%)
– płytki krwi – 34 razy (4,65%)
– płytki krwi duże – 4 razy (0,55%)
– płytki krwi duże z osoczem – 20 razy (2,74%)
– płytki krwi z krwinkami czerwonymi – 3 razy (0,41%)
– płytki krwi z osoczem – 42 razy (5,75%)

Procentowy rozkład naszych grup krwi w tej edycji prezentuje się następująco 😊:

34,80% cechuje się grupą 0

– 39,77% grupą A

– 5,26% grupą AB

– 18,13% grupą B

– 2,05% nie podało grupy

Biorąc pod uwagę antygen D (czyli podział na RH+ i RH-):

Jeśli chodzi o liczbę donacji:

numerem jeden pozostaje @dyniel z niesamowitą liczbą 17 donacji,

tuż za nim wspólnie wspaniali @Kajara i @maciejowy z 13 donacjami

a podium zamyka wyjątkowy @timesP z 12 donacjami. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 

Najwięcej krwi (lub składników krwi w przeliczeniu na krew pełną) oddał tym razem

@Gulgava: 5.9 litra,

na drugim miejscu @olgierdkos: równo 5 litrów

za nim z wynikiem 4.550 litra na zaszczytnym trzecim miejscu – @homo_luminis. 🙂

 

Na specjalne wyróżnienie zasłużył też: @wozniaku który to zaliczył aż 5 donacji krwi pełnej, najwięcej w tej edycji.

 

Dziękujemy i życzymy dużo zdrowia i podobnej regularności w kolejnych edycjach 😊

 

W wielu miejscach na świecie i w Polsce oddawaliśmy krew. 😊

Zaczynając od największej skali czyli w świecie:

W Polsce:

Ponownie mamy 0 w Ełku, trzeba będzie coś z tym zrobić 🤔.

 

Natomiast wracając do wykresów – podział na oddziały prezentuje się tak:

Ponownie najczęściej oddawaliście krew w środy natomiast wpisów najwięcej było niemal równo w środy i w czwartki 🙂

Tygodniowo najwięcej donacji odbyło się w 3 tygodniu trwania tej edycji Baryłki (aż 59 donacji). 😊

Najwięcej donacji jednego dnia miało miejsce 11 stycznia (środa) – 16 donacji.

Dzień później 12 stycznia (czwartek) dodaliście najwięcej wpisów na tagu – 12.

 

Byliśmy świadkami jednego powrotu do oddawania krwi po długim okresie absencji – witamy ponownie, dziękujemy i mamy nadzieję – do zobaczenia ponownie na tagu! ᕦ(òóˇ)ᕤ

W XVI edycji: 26 dawców posiadało najwyższe odznaczenie (ZDZN), 34 ZHDK I, 35 ZHDK II, 94 ZHDK III. Dodatkowo 5 baryłkowiczów biorących udział w tej edycji to jednocześnie Dawcy Przeszczepu. 😊

 

To wszystko nie mogłoby się również odbyć, gdyby nie nasi cudowni darczyńcy, którzy przygotowali upominki oraz opłacili przesyłki.

Dziękujemy Wam bardzo (i liczymy na Wasze wsparcie w kolejnych edycjach ;D). Jeśli ktoś z Was, czytających to podsumowanie poczuł, że również chciałby w ten sposób wspomóc naszą akcję zapraszamy na priv. 😊 Pamiętajmy jednak, że to zabawa a upominki mają wymiar symboliczny. W naszej akcji chcemy zachować honorowy charakter krwiodawstwa. To ma być tylko miły dodatek 🙂

Z okazji zakończenia XVI edycji wszystkim uczestnikom akcji zostaną przyznane wykopowe osiągnięcie Honorowy Wampir, ponadto, zgodnie z obietnicą, rozlosowaliśmy 10 nagród. Opiekunowie tagu z oczywistych względów nie wzięli udziału w przyznawaniu upominków. Zgodnie z regulaminem zwycięzcy poprzednich edycji również nie byli uwzględnieni na liście do losowania.

Oto lista szczęśliwców:

@Bardan

@barrus89

@d37ght

@drzewnyzwierz

@Herato

@Kor-ski

@marian1881

@PanGrishu

@Rasle

@srox

 

Osoby nagrodzone w ciągu kilku dni otrzymają na PW wiadomość, by uzgodnić szczegóły związane z wysyłką wykopowych upominków. Wylosowanych, którzy takiej wiadomości nie dostaną, prosimy o odblokowanie PW i skontaktowanie z nami przez ten profil (@BarylkaKrwi, który jak już wiecie, jest oficjalnym profilem akcji :)).  My, jako opiekunowie, oraz partnerzy, mamy nadzieję, że nagrody przypadną Wam do gustu i sprawią mnóstwo frajdy. Będzie nam bardzo miło, gdy po otrzymaniu paczek pochwalicie się nimi na baryłkowym tagu. Co odsłonę losujemy 10 upominków, więc aby uniknąć “znużenia” wspomnianymi gadżetami oraz by zachęcić jak największą ilość dawców do udziału w zabawie, postanowiliśmy, że począwszy od IX edycji nagrody będą losowane wśród wszystkich uczestników, z wyjątkiem zwycięzców poprzednich edycji i opiekunów tagu. Oznacza to, że każdy, kto wylosował nagrodę, zostaje wyłączony z losowań do zakończenia XVIII edycji. Liczymy na wyrozumiałość zwycięzców.

Na zakończenie dziękujemy wszystkim za udział w akcji, za bezinteresownie niesioną pomoc i za promowanie idei krwiodawstwa. Życzymy Wam wiele zdrowia i równie wielu, regularnych donacji 🙂 Wasza krew jest bardzo potrzebna, dlatego zachęcamy wszystkich do regularnych donacji i zapraszamy do kolejnej już, XVII edycji Baryłki.

Ogromne podziękowania należą się cudownym opiekunom tagu: @dyniel, @wuochu, @Pociongowy, @Salido, @Jednorybek, @KrwawyBot, @Franzowaty, @otworz i @czasem_ruda za poświęcenie, entuzjazm, cierpliwość i ciężką pracę włożoną w rozwój tagu. Wszyscy jesteśmy do Waszej dyspozycji, w razie pytań, problemów, wątpliwości – piszcie, wołajcie – odpowiemy! 🙂