Podsumowanie XIV edycji Baryłki Krwi

Podsumowanie XIV edycji Baryłki Krwi

Jest i ono! Wyczekane i upragnione (mamy nadzieję:D) podsumowanie XIV edycji wykopowej akcji Baryłka Krwi! Już tradycyjnie ma ona podwójną objętość, co oznacza, że ponownie przelaliście w szczytnym celu aż 328 litrów krwi! Dziękujemy!!! Codziennie zadziwiacie nas Waszą bezinteresowną ofiarnością. Pamiętamy, że krwi nie da się wyprodukować! Dzięki Wam, kochani baryłkowicze, ktoś może żyć!

Dla tych, co jeszcze o nas nie słyszeli – #barylkakrwi to akcja, której celem jest zachęcenie użytkowników Wykopu do oddawania krwi i dzielenia się doświadczeniami na Mikroblogu (tutaj regulamin). W dniu publikacji podsumowania XIV edycji tag obserwowało aż 819 Mireczków i Mirabelek! Z edycji na edycję jest nas coraz więcej! Więc obserwujcie tag #barylkakrwi, wspierajcie wykopowych dawców plusami i śledźcie najnowsze baryłkowe wydarzenia i co najważniejsze w całej akcji – w miarę możliwości dzielcie się krwią i zachęcajcie do tego innych!
( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

A teraz pierwsza z wyczekiwanych informacji – statystyki 🙂 Czyli kto, gdzie i co najważniejsze – ile 😀

Ta edycja trwała 157 dni (od 12 lutego do 18 lipca) i oddaliśmy 328 645 ml krwi (średnio nieco ponad 2l krwi pełnej dziennie). 443 użytkowników wykopu dodało 696 wpisów, co składa się na 708 donacji krwi pełnej lub składników. Było nas mniej niż w ostatniej edycji ale to oznacza, że oddajecie krew regularnie! Super! Do XIV edycji dołączyło 5 dawców, którzy oddali krew po raz pierwszy! 53 razy oddawano krew w krwiobusie i… jeszcze do tego tu wrócimy 🙂

Uśredniając nasz prywatny licznik to 9574,25ml na osobę a sumarycznie razem przelaliśmy w swoim życiu już 4241393ml krwi! Ale ale – nie zawsze piszecie nam swój prywatny licznik więc ta wartość na pewno jest zaniżona. Co sprawia, że jest to jeszcze bardziej niesamowity wynik!

W tej edycji wspólnie oddaliśmy:

– 556 razy krew pełną (78,53%)

– 53 razy osocze (7,49%)

– 48 razy płytki krwi z osoczem (6,78%)

– 33 razy płytki krwi (4,66%)

– 12 razy duże płytki krwi z osoczem (1,69%)

– 3 razy duże płytki krwi (0,42%)

– 2 razy płytki krwi z krwinkami czerwonymi (0,28%)

– 1 krwinki białe (0,14%)

A procentowy rozkład naszych grup krwi w tej edycji prezentuje się następująco 😊:

35,44% cechuje się grupą 0

37,47% grupą A

5,19% grupą AB

17,16% grupą B

4,74% nie podało grupy

a biorąc pod uwagę antygen D (czyli podział na RH+ i RH-):

Jeśli chodzi o liczbę donacji na tron wraca @dyniel z niesamowitą liczbą 11 donacji, tuż za nim goni go @timesP10 donacjami a podium zamyka waldek_z_cargo6 donacjami. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Najwięcej krwi (lub składników krwi w przeliczeniu na krew pełną) oddał ponownie @perevod_pl: dokładnie 4 litry, na drugim miejscu @koabitacja: 3.6 litra a tuż za nim z wynikiem 3.46l @olgierdkos. 🙂

Dziękujemy i życzymy dużo zdrowia podobnej regularności w kolejnych edycjach 😊

W wielu miejscach na świecie i w Polsce oddawaliśmy krew. 😊

Zaczynając od największej skali czyli w świecie:

W Polsce:

Natomiast wracając do wykresów – podział na oddziały prezentuje się tak:

Ponownie najczęściej oddawaliście krew w środy natomiast wpisów najwięcej było w czwartki 🙂

 

Najwięcej donacji jednego dnia odbyło się w dniu z bardzo ładną datą bo 07 lipca :), najwięcej waszych wpisów na tagu było 14 czerwca, natomiast tygodniowo najwięcej donacji odbyło się w 2 i 15 tygodniu trwania tej edycji Baryłki (aż 43 donacje). 😊

Byliśmy świadkami  3 powrotów do oddawania krwi po długim okresie absencji – witamy ponownie i dziękujemy! ᕦ(òóˇ)ᕤ

W XIV edycji: 95 dawców posiadało najwyższe odznaczenie (ZDZN), 36 ZHDK I, 39 ZHDK II, 58 ZHDK III. Dodatkowo 10 baryłkowiczów biorących udział w tej edycji to jednocześnie Dawcy Przeszczepu. 😊

Szlachetnymi sponsorami XIV edycji są:

Bido.com.pl – @bkwas

– NCK

Gusto – @ecco

Hostmark – @Hostmark

Mobile Vikings – @MobileVikingsPL

Sox-in-the-Box – @Sox-in-the-Box

Wykop.pl – @a__s

– maledobro / @sorasill

– Intercity

To wszystko nie mogłoby się również odbyć, gdyby nie nasi cudowni darczyńcy, którzy opłacili dla Was przesyłki oraz niektóre materiały wysyłkowe. Są to:

@pan_zbych

@Pawel929

– @debren

– @dontonek 

– @insystem 

– @mirek_januszy 

– @Wujek_Mosze 

– @zgubilam_kredki 

– @artgru 

– @piasek_pod_brukiem 

i wielu innych wykopowiczów, którzy chcieli pozostać anonimowi. Dziękujemy i liczymy na Wasze wsparcie w kolejnych edycjach. Jeśli ktoś z Was, czytających to podsumowanie poczuł, że również chciałby w ten sposób wspomóc naszą akcję zapraszamy na priv. 😊 Pamiętajmy, że to zabawa, upominki mają wymiar symboliczny. W naszej akcji chcemy zachować honorowy charakter krwiodawstwa.

Z okazji zakończenia XIV edycji wszystkim uczestnikom akcji zostały przyznane wykopowe osiągnięcie Honorowy Wampir, ponadto, zgodnie z obietnicą, rozlosowaliśmy 10 nagród. Proces losowania opisaliśmy w tym wpisie, natomiast wyniki udostępniliśmy tutaj. Opiekunowie tagu z oczywistych względów nie wzięli udziału w przyznawaniu upominków.

Oto lista szczęśliwców:

@Emble
@maciek84325
@ReyPL
@Ba_rtek
@PawMad
@Toxicowski
@ozjasz2
@timesP
@jkbck
@ArniSpencer

Ponownie jesteśmy gotowi! Dzięki Wam możemy być 🙂

Paczki w przygotowaniu, aby były wypełnione po brzegi! Osoby nagrodzone w ciągu kilku dni otrzymają na PW wiadomość, by uzgodnić szczegóły związane z wysyłką wykopowych upominków. Wylosowanych, którzy takiej wiadomości nie dostaną, prosimy o odblokowanie PW i skontaktowanie z nami przez ten profil (@BarylkaKrwi, który jak już wiecie, jest oficjalnym profilem akcji :)).  My, jako opiekunowie, oraz partnerzy, mamy nadzieję, że nagrody przypadną Wam do gustu i sprawią mnóstwo frajdy. Będzie nam bardzo miło, gdy po otrzymaniu paczek pochwalicie się nimi na baryłkowym tagu. Dzięki staraniom nieocenionego @Pociongowy i hojności naszych sponsorów, mamy dla Was zestawy nagród na jeszcze kilka najbliższych edycji! Co odsłonę losujemy 10 upominków, więc aby uniknąć “znużenia” wspomnianymi gadżetami oraz by zachęcić jak największą ilość dawców do udziału w zabawie, postanowiliśmy, że począwszy od IX edycji nagrody będą losowane wśród wszystkich uczestników, z wyjątkiem zwycięzców poprzednich edycji i opiekunów tagu. Oznacza to, że każdy, kto wylosował nagrodę, zostaje wyłączony z losowań do zakończenia XVIII edycji. Liczymy na wyrozumiałość zwycięzców. Przy obecnym tempie Baryłki, czas banicji upłynie Wam błyskawicznie 🙂

 

I tu wracamy do obiecanego oddawania krwi w busach 🙂 Jak wiecie, nasz niezormordowany @Pociagowy przemierza Polskę organizując stacjonarne akcje poboru krwi w ramach Baryłki! Jego wojaże i trudy możecie śledzić na bieżąco w naszych wpisach – gorąco zachęcamy do udziału – to niepowtarzalna okazja poznania ogromnej części ekipy (i parę innych niespodzianek również jest ;)). Będzie nam bardzo miło jeśli będziecie mogli dołączyć do akcji:) Także bierzcie znajomych i do zobaczenia!

 

Na zakończenie dziękujemy wszystkim za udział w akcji, za bezinteresownie niesioną pomoc i za promowanie idei krwiodawstwa. Życzymy Wam wiele zdrowia i równie wielu, regularnych donacji 🙂 Wasza krew, zwłaszcza teraz, w dobie wciąż jednak trwającej pandemii i nadrabiania zaległości w leczeniu powstałych w trakcie niej, jest bardzo potrzebna, dlatego zachęcamy wszystkich do regularnych donacji i zapraszamy do kolejnej już, XV edycji Baryłki.

Ogromne podziękowania należą się cudownym opiekunom tagu: @dyniel, @wuochu, @Pociongowy, @Salido, @Jednorybek, @KrwawyBot, @Franzowaty, @otworz i @czasem_ruda za poświęcenie, entuzjazm, cierpliwość i ciężką pracę włożoną w rozwój tagu. Wszyscy jesteśmy do Waszej dyspozycji, w razie pytań, problemów, wątpliwości – piszcie, wołajcie – odpowiemy! 🙂